Vodní perly – dobrý sluha, špatný pán

Dáte to do vody a vyroste to, je to měkké, skáče to jako hopík a děti hrozně baví si s tím hrát… ano, i tak se dají popsat vodní perly.

Zdroj: mall.cz

Co jsou vodní perly? Dobrý sluha

Materiál je 100% polyakrylamid. Vodní perly jsou netoxické a biologicky odbouratelné.

Většinou se prodávají v malých pytlíčkách po 10 g, pro Sensory Play bohatě stačí cca 3 takové pytlíčky. Na obrázku vidíte, jak dokážou zaplnit jeden Trofast box z IKEA.

Podle většiny návodů se mají perly namočit do vody na cca 8 hodin. Potom je můžete z vody vyndat a nechat je asi 2 hodiny vykapat. Perly pak vydrží nabobtnalé zhruba 30 dnů.

Zdroj: studiokvetuse.cz

Když uvidíte, že se perly zmenšují a vysychají, můžete je dát opět na nějakou dobu do vody, znovu nabobtnají.

Špatný pán

Vodní perly jsou ve světě Sensory Play trochu na hraně. Na jednu stranu si s nimi děti moc rády hrají, na druhou ale pro ně představují i velké nebezpečí.

Ať už je s nimi zábava jakákoliv, neměli byste nikdy zapomenout, že původně rozhodně nebyly určené k hraní dětem. Když připravujete perly pro sensory box, VŽDY se ujistěte, že Vám nespadla malá nenabobtnalá kulička někam na zem.

Pokud by ji dítě našlo a snědlo, mohlo by dojít k ohrožení jeho života. Vodní perla by uvnitř v těle nabobtnala a hrozilo by např. udušení.

Při hraní pak neustále kontrolujte, aby nějaká kulička nevypadla z boxu.

To je obzvlášť nebezpečné, pokud máte doma jako já více dětí a jedno z nich je ještě malé (tráví čas na bříšku, plazí se, nebo leze). Takové dítě zkoumá svět nejraději tak, že dává vše do pusinky. Ani starším dětem, které mají tendenci vše ochutnávat, byste neměli perly v sensory boxu nabízet.

A naprosto vždy platí, že pokud už vodní perly do sensory boxu připravíte, dítě mějte pod dozorem po celou dobu hraní.

Zdroj: mall.cz

 

Domácí příprava vodních perel

Pokud si chcete být jistí, že se Vašemu dítěti nic nestane, můžete vyzkoušet připravit si vodní perly sami doma. Není to nic obtížného, snad jediná nevýhoda je ta, že jsou daleko menší, než ty syntetické.

Co k tomu budete potřebovat? Stačí jeden balíček tapioky.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tapiokové perly uvařte podle návodu a po vychladnutí je můžete obarvit potravinářskými barvami. S tapiokou můžete být v klidu, když ji náhodou Vaše dítě sní.

Pokud dodržíte výše zmíněná pravidla s ohledem na bezpečnost Vašich dětí, nabízí vodní perly opravdu hromadu zábavy.

Děti baví dávat je do různých misek, rozmačkávat je, třídit je podle barev. Můžete je použít pro světelný box, zmrazit je apod.

Další inspiraci pro hru s vodními perlami najdete v mém e-booku Sensory Play.

Jsem učitelka, nadšená čtenářka, cestovatelka a máma na plný úvazek dvou malých rošťáků. Ukazuji rodičům cestu do dětského světa a nabízím jim možnosti, jak pomocí Sensory Play mohou zábavnou formou u dětí rozvíjet kreativitu, motorické dovednosti a vnímání světa všemi smysly. Můj příběh najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete svým dětem pomoct poznávat svět všemi smysly? Stáhněte si e-book zdarma :-)
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Uvidíme se na Facebooku: