5 způsobů, jak vytvořit umělý sníh

Možná to znáte – je léto, krásně svítí sluníčko a Vaše zlatíčko si zrovna vzpomene, že si chce hrát se sněhem. A co teď? Úkol jako pro Marušku a její shánění jahod v zimě. 🙂  Vybrat led a námrazu z lednice a mrazáku by asi  také nestačilo. 😀

Naštěstí existuje několik způsobů, jak si vytvořit umělý sníh doma. Můžete si samozřejmě koupit v obchodě už vytvořený, ale většinou se jedná o sezónní zboží, tedy v létě nedostupné.

Zásadní ingrediencí, která je potřeba pro většinu receptů, je jedlá soda. Já si kupuji velké pětikilové balení, které je dostupné např. zde, vyjde na 239,- Kč, využívám ji jak pro Sensory Play, tak i na úklid a při pečení.

První způsob

První a nejjednodušší, co můžete vyzkoušet, je smíchat jedlou soduvodu. Do boxu, který chystáte pro hraní, nasypejte jedlou sodu, po troškách přidávejte vodu a míchejte, dokud směs není lehká a trochu hrudkovitá. Pak je připravená pro hraní. Takto připravuji sníh nejčastěji.

 

Druhý způsob

Dále můžete vyzkoušet smíchat jedlou sodupěnu na holení. Opět naplňte box sodou a postupně přidávejte pěnu na holení, dokud sníh nemá tu správnou konzistenci, že drží pohromadě, ale nelepí se.

Tento sníh nedělám moc často, protože většina pěn na holení je moc parfémovaná a je to opravdu dost cítit. 😀

Třetí způsob

Umělý sníh vytvoříte i tak, že smícháte jedlou sodukondicionér na vlasy. Aby byl efekt umělého sněhu dokonalý, musíte použít bílý kondicionér. Opět obě ingredience smíchejte do požadované konzistence, nejprve si nasypte sodu a pomalu přidávejte kondicionér. Sníh z těchto materiálů je skvělý na stavění sněhuláků, moc dobře drží. 🙂

 

Čtvrtý způsob

Dále můžete využít kukuřičný škrobpěnu na holení, ne gel! Sníh vytvoříte tak, že smícháte zhruba stejné množství obou surovin. Z této směsi vznikne hustý, nadýchaný sníh, který se dobře tvaruje do různých forem.

Pátý způsob

Poslední způsob, jak vytvořit sníh, je smíchání kukuřičného škrobubílého krému (na tělo, obličej). Pokud Vám tedy doma zbyl nějaký krém, který nestihnete spotřebovat, můžete ho zde využít.

Na vytvoření sněhu si opět připravte cca stejné množství od obojího. Tento sníh je drolivý, dobrý jako základ pro různé sněžné krajiny do sensory boxu. Pokud budete chtít vytvořit spíš sníh typu „prašan“, dejte o trochu méně krému.

 

Tipy na vylepšení

Sníh můžete i vylepšit tím, že přidáte např. trochu třpytek, nebo vonné olejíčky. Taková vůně jehličí dodá tu správnou atmosféru.

Dále doporučuji dát umělý sníh na chvilku do mrazáku, bude potom studený na dotek jako opravdový sníh pro Sensory Play.

Do všech příprav můžete zapojit i děti, což vřele doporučuji, bude je to moc bavit. 🙂

Jsem učitelka, nadšená čtenářka, cestovatelka a máma na plný úvazek dvou malých rošťáků. Ukazuji rodičům cestu do dětského světa a nabízím jim možnosti, jak pomocí Sensory Play mohou zábavnou formou u dětí rozvíjet kreativitu, motorické dovednosti a vnímání světa všemi smysly. Můj příběh najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete svým dětem pomoct poznávat svět všemi smysly? Stáhněte si e-book zdarma :-)
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Uvidíme se na Facebooku: